0850 302 09 84
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cama Kumlama İşlemi

Anasayfa » Cama Kumlama İşlemi

Cam kumlama işlemi düz, temperli, lamine, bombeli cam olmak üzere birçok cam modeline uygulanır. Pimacam olarak tüm camlara logolu, logosuz, düz, vektörel kumlama işlemini uygulamaktayız. TEL: 0850 302 09 84 ve 0542 302 09 84 den bizlere ulaşabilirsiniz.

Cam Kumlama Ne Demek ?

Cam kumlama ne demek ? Yüksek basınçta kumların cam yüzeyine çarpması sonucu aşındırılması işlemidir. Bu işlem ile cama matlık kazandırılarak, şekilli, logolu, özel desenli görüntüler ortaya çıkarılması sağlanmaktadır.

Cam Kumlama Yapılan Ürünler

Cam Kumlama yapılan ürünler cam sektöründe 3 farklı çeşitte yapılmaktadır. Bu işlemler titizlikle yapılarak opaklaştırılır.

Birincisi standart cam dediğimiz düz cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Bu işlem ofis, vitrin, pencere, kapı, balkon cam sistemlerine yapılan uygulamalardır. Kumlama yapılacak alan dışarısında kalan kısım folyo vb. ürünlerle kapatılarak geriye kalan kısmın dikey düz cam kumlama makinesi ile işlenmesidir.

İkincisi bombeli cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Buzdolabı, şarküteri, kuruyemiş, içeçek, pastane ve gıda ürünlerinin saklandığı bombeli cam ürünlerine sahip dolapların camlarına yapılmaktadır. Bu sistemde bombeli camlar yatay cam kumlama makinesi ile işlenir.

Üçüncüsü ise cam eşya kumlama işlemidir. Bu işlem ise cam bardaklar, sürahiler ve süs eşyaları gibi hediyelik eşya ve benzeri günlük kullanımlı cam ürünlerinde yapılmaktadır. Bu işlem özel bir kabine sahip, sadece eşyaların gireceği boyutlarda makinelerde el ve benzeri yöntemlerle yapılan uygulamalardır.

Cam Kumlama Makinesi

Cam kumlama makinesi 3 tiptir. Dikey düz cam kumlama makinesi (vidalı kompresör), yatay cam kumlama makinesi (vidalı kompresör), enjeksiyonlu ve tezgah üstü kumlama kabini (vidalı ve pistonlu kompresör) sistemidir.

Cam Kumlama Teknikleri ve Çeşitleri

Cam kumlama teknikleri ve çeşitleri olarak camın yüzeyine uygulanan işlemler 3 farklı çeşittir. Bunlar şu şekildedir; Yüzeysel, oyma ve gölgelendirme cam kumlama işlemleridir.

Cam Kumlama Fiyatları

Cam kumlama fiyatları işlemin yapılacağı ürünün düz, bombeli ve özel eşya olmasına göre değişiklik göstermektedir. Bunun için bizlere ulaşarak detaylı olarak fiyat çalışması isteyebilirsiniz.

Cam kumlama işlemi, son teknolojik makinesi ile uygulama yapılan tüm ürünlere birçok teknikleri ve çeşitleri ile en uygun fiyatları ile yapılır.